Az iskolánkban folyó nevelő-oktató munka pedagógiai alapelvei feladatai közé tartozik, hogy tanulóinkat az időlegesen szegregált nevelés-oktatás után mielőbb visszaintegráljuk a lakóhely szerinti általános iskolába. A szegregált nevelés esetünkben átmeneti oktatási forma, sikere függ a terápiás munka eredményességétől.
Sok esetben olyan alapvető dolgokat is meg kell tanítanunk, amelyek az ép beszédű gyermekeknél a beszédfejlődés során automatikusan kialakulnak.
Összefoglalva, a beszédjavító tagozaton feladataink:
- - beszédzavar korrigálása
- - olvasás-írás, számolási zavar korrekciója
- - az elmaradt részképességek fejlesztése
- - másodlagos pszichés tünetek megelőzése, kompenzálása
Miben vagyunk mások, mint egy általános iskola?
- - A beiskolázás kizárólag az illetékes szakértői bizottság javaslata alapján történik.
- - A beszédjavító általános iskola tanulói a normál általános iskolai tananyag elsajátítása mellett folyamatosan napi szinten részesülnek komplex gyógypedagógiai-logopédiai ellátásban.
- - Egyéni képességekhez igazodva, megsegítéssel sajátíthatják a kerettanterv által meghatározott minimum követelményszintet.
Az általános iskola befejezése után továbbtanulási lehetőségeik a közösségi iskola diákjaihoz hasonlóan: gimnázium, szakközépiskola, szakiskola.
Az egyéni fejlesztésen túl szakköri foglalkozásokat is tartunk (rajz, sport, Sakkpalota), házi versenyeket (Szépolvasó verseny, Szépíró verseny, Versmondó verseny) szervezünk.
Rendszeresen bekapcsolódunk a város által szervezett rendezvényekbe ( Ligettakarítás, Föld Napja, Esélyegyenlőség Napja). A mindennapos testnevelés megszervezéséhez jól felszerelt tornaterem, gyógytornaterem, tornaszoba, sportudvar áll a rendelkezésünkre. Tanulóink kisméretű, a csoport egyéni igényeinek megfelelően kialakított termekben tanulnak. Az informatika tantárgy oktatásához, számítógépes terem áll rendelkezésünkre.